På Crufts med Nils

Reisebrev fra Crufts, Birmingham Storbritannia. Forrige gang jeg var her var i 2006. Den gangen var det for å heie på 2 av svenske kennel Handlers hunder som hadde kvalifisert seg.

Nå har Nils representert Boxerhuset og Norge i Birmingham UK. Nils og handler Cecilia Victoria Sundberg gjorde en kjempejobb. Han stilte i en klasse med 18 konkurrenter og ble ikke plassert.  Vi er kjempestolt, og gratulerer.

Som oppdretter ønsket jeg selvfølgelig å være til stede og dele opplevelsen.

Tone og Pelle som eier Nils har vært veldig realistiske og har ikke hatt noen forventning om plassering. Slik ble det heller ikke. I konkurranse med Storbritannias flotteste skal det veldig mye til for å hevde seg, selv om man er en fin ung boxerhann.

Svenske De La Pi Åtkomliga Åke, Cesar, var den eneste andre utenlandske boxeren påCrufts i år.

Cesar i et øyeblikk under bedømmelsen.

Reisefølget til Nils & Co på turen til og fra gjennom halve Europa har vært en annen boxereier, Ingunn Terjesen. Hun har også schipperken Lövgrodans Koks. Koks stilte også på Crufts. Med hårfin margin ble han uplassert.

Her er et glimt av Koks og eier/handler Astrid Terjesen i ringen.

Det er kun de 4 som plasseres i hver klasse som får kritikk. Det er litt synd, for man får ingen formening om hva dommeren har ment om hundene som ikke plasseres. Det er jo gjerne ved å lese kritikker vi kan lære.